Naujienos

Susitikimas Žironos miestelyje

2023 14 balandžio - Autorius admin - Be kategorijos

Susitikimas Žironos miestelyje

DECIDER projektas

Skaitmeniniai įrankiai, padedantys priimti sprendimus.

Kovo mėn. 2023 bendriojs „Viltis“ atstovai dalyvavo DECIDER projekto partnerių susitikime Žironos miestelyje Ispanijos. Projekto partnerius priėmė „SUPPORT Fundacio Girona“. Tai yra nepriklausomas, pelno nesiekiantis fondas, kurio pagrindinis tikslas – ginti, skatinti ir plėtoti žmonių su negalia teisės, suteikiant asmenims galimybę siekti savo gerovės, užtikrinti savo orumą ir išsaugoti savarankiškumą per teisinę apsaugą ir socialinę paramą.

Jau pirmąją projekto dieną teko susipažinti su vadovaujančiuoju personalu, kuris pristatė ,,Support-Girona“ organizacijos vykdomas funkcijas, supažindino su jų veiklos principais ir  nuosekliai išdėstė vidinės struktūros specifikas.

Pagrindinė susitikimo tema – IT įrankių pristatymai. Priemonės, kurios bus naudojami kaip pagalba asmenims su negalia priimti sprendimus. Kiekvienas partneris pristatė savo kurtus įrankius – intervių su tikslinėmis grupėmis,  filmas, viktorina, žodžių kūrimas, žaidymas „Milionierius“, Mįslių labirintas, klausimynas tėvams; ilgiausiai užtruko ir dalyviams daugiausiai sunkumo iškilo per Lenkijos sutrikusio intelekto žmonių asociacija (PSONI) partnerių mokymus kaip naudotis programėle decydownik.pl. Programėlės pagalba asmuo su negalia turėtų galimybę ne tik mokytis priimti sprendimus, savarankiškumo bet taip pat lavinti IT įgūdžius.

Susitikimo metu susipažinome ir su kitų šalių atstovais – Graikijos, Lenkijos ir Šiaurės Makedonijos.  Ispanijos partneriai, labai svetingi žmonės. Vakare organizavo trumpą ekskursiją po miestą ir papasakojo apie Žironos istorija. Miestelis vietinių yra vadinimas viduramžių Ispanijos lobiu dėl savo architektūros ir išsaugotos tikrosios ispaniškos dvasios.

Tikimės, kad projekte sukaupta medžiaga padės ateityje sutrikusio intelekto asmenims su kito žmogaus pagalba priimti teisingus sprendimus.

 

Bendrijos „Viltis“ informacija