IDemocracy projektas

IDEMOCRACY – tai projektas apie žmonių, turinčių intelekto negalią, dalyvavimo teisių užtikrinimą skaitmeninių technologijų pagalba.

Projekto pradžia: 2020 m. lapkričio mėn.

Projekto pabaiga: 2022 m. spalio mėn.

Projekto partneriai – Europos konsorciumas:

  • PLENA INCLUSION COMUNIDAD VALENCIA (Ispanija)
  • FEDERACAO NACIONAL DE COOPERATIVAS DE SOLIDARIEDADE SOCIAL, FCRL, FENACERCI (Portugalija)
  • KINONIKES SINETERISTIKES DRASTIRIOTITES EFPATHON OMADON, KSDEO EDRA (Graikija)
  • HRVATSKA UDRUGA RADNIH TERAPEUTA, HURT “(Kroatija)
  • LIETUVOS SUTRIKUSIO INTELEKTO ŽMONIŲ GLOBOS BENDRIJA „VILTIS“ (Lietuva)
  • UNIVERSITAT POLITECNICA DE VALENCIA“  (Ispanija)
  • E-SENIORS: INITIATION DES SENIORS AUX NTIC ASSOCIATION“ (Prancūzija)

„IDemokratija“ yra Europos projektas, įgyvendinamas pagal programą „ERASMUS +“, kurio pagrindinis tikslas – išplėsti sutrikusio intelekto asmenų ir jų rėmėjų kompetencijas, susijusias su jų demokratinių teisių įgyvendinimu skaitmeninėje visuomenėje.

Sutrikusio intelekto negalią turinčių asmenų naudojimasis dalyvavimo, atstovavimo ir balsavimo teisėmis yra būtinas norint įgyvendinti demokratines teises. Tačiau jie vis dar susiduria su didelėmis kliūtimis.

Informacijos ir Komunikacijos Technologijų  naudojimas yra sudėtingas sutrikusio intelekto negalią turintiems asmenims ir matome, kad pamažu susiformavo skaitmeninė atskirtis tarp jų ir technologijas plačiai naudojančių piliečių.

Remiantis tuo, pradedamas ERASMUS + programoje įgyvendinamas Europos projektas „IDemokratija“, kurio pagrindinis tikslas yra padidinti sutrikusio intelekto asmenų ir jų rėmėjų kompetencijas, susijusias su demokratinių teisių įgyvendinimu skaitmeninėje visuomenėje.

Sutelkianti dėmesį į organizacijos, bendruomenės ir politinį lygmenis bus sukurta novatoriška mokymo metodika, taip pat kiekvienai tikslinei grupei pritaikyta mokymo medžiaga ir e-mokymo priemonė, padedanti įgyvendinti mokymo metodiką. Bus vykdomos bandomosios veiklos, kuriuose dalyvaus daugiau nei 100 asmenų Ispanijoje, Portugalijoje, Kroatijoje, Graikijoje ir Lietuvoje. Nepaisant esamų iššūkių sukeltų COVID-19 viruso, tikime, kad visos įgytos žinios bus naudingos asmenų su intelekto sutrikimais bei jų rėmėjų savarankiškų sprendimų priėmimo ugdymui.

Paskutinis pristatymo renginys

Paskutinis projekto susitikimas