Naujienos

Savanorių mokymai

2021 31 gruodžio - Autorius admin - Be kategorijos

Savanorių mokymai

Siekiant pritraukti daugiau potencialių savanorių savanoriauti su sutrikusio intelekto asmenims bei išlaikyti jau turimus savanorius  2021 m. gruodžio 11 d. „Panorama“ viešbutyje Vilniuje buvo organizuojami mokymai, kaip bendrauti ir pateikti reikiama informaciją lengvai suprantama kalba (easy-to-read) sutrikusio intelekto asmenims. Mokymai truko 4 ak. valandas. Mokymus vedė easy-to-read specialistės – Janina Butkuvienė ir Miglė Baltrūnaitė.  Mokymuose dalyvavo 30 asmenų (įskaitant ir LSIŽGB „Viltis“ darbuotojus). Mokymų metu taip pat buvo pristatytos rekomendacijos kaip savanoriauti COVID-19 pandemijos metu. Mokymų pagalba sustiprinti savanorių gebėjimai savanoriauti su sutrikusio intelekto asmenimis, pandemijos metu.  Šie mokymai paskatino savanoriškos veiklos plėtrą nacionaliniu ir regioniniu lygmeniu.

Lietuvos sutriksuio intelekto žmonių globos bendrija „Viltis“ sukūrė informacinį video filmuką, kuriame savanoriai dalinasi gerąją patirtimi. Filmuke kviečiame kitus potencialius savanorius savanoriauti su sutrikusio intelekto asmenimis. Video medžiagos pagalba bus atskleista savanoriavimo nauda, galimybės ir prasmė. Filmukas bus platinamas socialiniuose tinkluose, Lietuvos sutriksuio intelekto žmonių globos bendrijos „Viltis“ puslapyje, Youtube platformoje, vėlesniuose savanorių mokymuose, naujų savanorių pritraukimo veiklai.  Informacinis video filmukas skatins organizuoti ir plėsti savanoriavimo veiklą regioniniu ir nacionaliniu lygmeniu. Filmukas ir mokymai buvo skirti aktyviai pritraukti savanorius atsakingai ir saugiai savanoriauti net COVID-19 pandemijos metu.

Projektas finansuojamas Nacionalinių nevyriausybinių organizacijų institucinio stiprinimo projektų finansavimo 2021 metais atrankos konkurso papildomomis lėšomis. Projekto pavadinimas: „NVO, jų socialinių partnerių ir valdžios bendradarbiavimo stiprinimas“.

Projektą organizuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.