Naujienos

Lietuvos ir Lenkijos jaunimo bendradarbiavimo skatinimas

2023 23 spalio - Autorius admin - Be kategorijos

Lietuvos ir Lenkijos jaunimo bendradarbiavimo skatinimas

Šiais metais Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Viltis” turėjo puikią galimybę dalyvauti 2023 metais Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondo finansuojamų projektų konkurse. Šis projektas buvo įgyvendintas kartu su Lietuvos partneriais „Nijolės Genytės socialinės globos namai,” ir Lenkijos partneriais iš organizacijos „AKTYWNI.”

Projekto tikslas buvo stiprinti jaunimo kompetencijas per kultūrinius mainus, skatinti jaunų žmonių domėjimąsi bendra istorija, kultūra ir kultūros paveldu bei mokyti tolerancijos ir atvirumo. Ši iniciatyva prasidėjo gegužės 29 dieną – birželio 3 dienomis, kai penki „Nijolės Genytės socialinės globos namų” gyventojai lankėsi Lenkijos mieste Balstogėje, kad susitiktų su „AKTYWNI” organizacijos atstovais iš Lenkijos. Kur „AKTYWNI”   supažindino svečius su savo bendruomenę ir vykdomais užsiėmimais. Jaunuoliai iš Lenkijos ir Lietuvos susipažino su Lenkijos sąryšį su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystę, bendra istorija ir kultūra. Jie turėjo puikią galimybę sužinoti daugiau apie Balstogės miestą, kuris anksčiau buvo dalis LDK teritorijos. Lietuvos jaunuolius itin sužavėjo legenda apie Balstogės miesto vardo kilmę, kurios versija siejama su Lietuvos didžiuoju kunigaikščiu Gediminu, kuris medžioklės metu pamatė Bialos upę ir ją pavadino Biały Stok (skaidrus upelis lietuviškai). Lankė Lenkijos liaudies kultūros muziejų ir Melevščiznos kultūros parką. Bendros edukacinės veiklos lavino ir plėtė bendravimo įgūdžius.

Džiaugiamės, kad kalbos barjeras nebuvo trukdis jaunimui kurti naujus tvirtus ryšius.

Rugsėjo 18-23 dienomis įvyko atsakomasis vizitas, kai penki Lenkijos jaunimo atstovai iš „AKTYWNI” organizacijos apsilankė Lietuvoje. Šiose dienose „Nijolės Genytės socialinės globos namų” gyventojai supažindino svečius su savo gyvenimu ir veikla globos namuose. Buvo surengta ekskursija Pabradės kraštą, kur svečiai iš Lenkijos galėjo sužinoti daugiau apie vietinę istoriją, tradicijas ir jų sąsajas tarp dviejų kaimyninių šalių. Dalyvavo kulinarinio paveldo bandelių kepimo renginyje Reškutėnų tradicinių amatų centre.

Jaunuoliai iš ,,AKTYWNI“ organizacijos ir Nijolės Genytės socialinės globos namų aplankė Vilnių minintį 700 metų jubiliejų, jos priešistorės laikus Valdovų rūmuose.

Kartu lankėsi Trakuose ir Trakų pilyje, kur susipažino su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorija, Vakarų Europos ir Lietuvos karių ginkluote bei karybos ypatumais nuo XI iki XV amžiaus. Šis etapas suteikė jaunimui galimybę plečiant savo žinias ir lyginant abiejų šalių kultūrinius ryšius.

Nijolės Genytės socialinės globos namų bendruomenė organizavo projekto baigiamajį atsisveikinimo vakarą “Gera turėti draugų”. Šio vakaro metu buvo daug šypsenų, šokių ir atsisveikinimo liūdesio akimirkų. Buvo daug šypsenų, šokių ir liūdesio akimirkų.

Tikimės, kad ateityje išlaikys ir toliau vystis draugiškus santykius dalyvaujant kituose bendruose, projektuose ir veiklose.