Naujienos

DECIDER projekto veiklos pirmi rezultatai!

2022 7 balandžio - Autorius admin - Be kategorijos

DECIDER projekto veiklos pirmi rezultatai!

DECIDER projekto antras nuotolinį partnerių  susitikimas

DECIDER projekto veiklos pirmi rezultatai !

Vasara DECIDER projekto komanda surengė antrąjį tarptautinį projekto susitikimą apie sprendimų priėmimą su pagalba  ir šio proceso tobulinimą.

COVID-19 pandemija neleido partneriams susitikti su visais konsorciumo partneriais: PSONI (Lenkija), „Viltis“ (Lietuva), AktivUM (Šiaurės Makedonijos Respublika) ir Margarita VTC (Graikija).  Mūsų nuotolinis  susitikimas buvo labai produktyvus!

Šiame susitikime partneriai priėmė keletą sprendimų, aptarė DECIDER tinklapį, informacinius lankstinukus ir projekto žymą/hashtag/, kad jus lengviau rastumėte informaciją apie projektą socialinėje žiniasklaidoje! Jei norite sužinoti daugiau apie sprendimų priėmimą su pagalba, apsilankykite http://decider-project.eu/

Susitikimo metu pagrindinis demesys buvo skirtas pirmos veiklos rezultatui – „PAGALBOS PRIIMANT SPRENDIMĄ PASLAUGOS ATVEJŲ TYRIMUI“ (termino „pagalbos priimant sprendimą“ anglu variantas supported decision making, trumpai SDM). Šiame leidinyje surinkta medžiaga yra pagrįsta interviu su specialiųjų mokymosi poreikių turinčiais asmenimis, jų tėvais/globėjais ir padedančiais jiems specialistais. Interviu atliko specialistai iš partnerių šalių: Graikijos, Lietuvos, Lenkijos, Šiaurės Makedonijos ir Ispanijos – Katalonijos. Atvejo tyrimo nuoroda: http://decider-project.eu/publications-2

Jei norite pasidalyti geriausia praktika ar istorijomis apie pagalbos priimant sprendimą paslaugą, naudokitės #deciderproject žyma/hashtag ir susisiekite su mumis adresu viltis@viltis.lt !

Trumpas projekto pavadinimas: DECIDER

Projektu DECIDER siekiama sukurti IT priemones pagalbos priimant sprendimą paslaugai, skirtai  negalią turintiems asmenims, stiprinant jų savarankiškumą ir gerinant jų gyvenimo kokybę.

Projekto pradžia: 2020-11-15

Projekto trukmė: 30 mėnesių

Projekto pabaiga: 2023-04-14

Projekte dalyvauja 5 šalių šešių organizacijų atstovai: Lenkijos, Graikijos, Ispanijos, Šiaurės Makedonijos ir  Lietuvos.

Projektas siūlo mokymo mechanizmus specialistams, teikiantiems paslaugas žmonėms su negalia. Projekto tikslas yra kompensuoti žinių, mokymo mechanizmų ir išteklių trūkumą. Pažangi mokymo metodika užtikrina didesnį DECIDER projekto efektyvumą.

LAUKIAMI REZULTATAI

VADOVAS APIE DABARTINĘ SITUACIJĄ PARTNERIŲ ŠALYSE

dėl pagalbos priimant sprendimą paslaugos (SDM) specialių mokymosi poreikių turintiems

asmenims

IKT PAGRISTA SDM METODIKA

Sukurta SDM paslaugos  įgyvendinimui organizacijose ir žmonių su negalia aplinkoje.

PEDAGOGINIAI MOKYMAI

Mokymai apie priemonės treneriams ir  paslaugas teikiantiems specialistams

DECIDER APP (DAPP)

IT įrankis sukurtas  sprendimų priėmimą žmonėms su negalia ir jų aplinkiniams palengvinti

PUBLIKACIJA APIE SDM LENGVAI SKAITOMA KALBA

Skirta specialistams, žmonėms su negalia ir šeimoms

MULTIMEDIJA SDM PAKETAS

Teminės paramos priemonės (sveikata, privatus namų ūkis …)

PROJEKTO POVEIKIS

SPECIALISTAI

Paslaugos, pagrįstos žmogaus teisėmis, teikiamos tiesiogiai žmonėms su negalia. Tai palengvina organizacijų perėjimą prie pagalbos priimant sprendimą paslaugos teikimą.

ASMENYS SU NEGALIA

Padidėjęs jų savarankiškumas priimant sprendimus, susijusius su svarbia nauda, pavyzdžiui, padidėjusia savigarba ir pagerėjusi gyvenimo kokybė.

POLITIKOS FORMUOTOJAI

DECIDER projekto požiūrys užtikrina aktualią ir tvarią socialinės politikos darbotvarkę, atitinkančią dabartinius ES valstybių narių poreikius.

Projekto metų kiekvienas partneris padarė po 9 intervių, kusiose dalyvavo sutrikusio intelekto asmenys, jų tėvai/globėjai ir socialiniai darbuotojai. Intervių atvėjai bus aprašyti PAGALBOS PRIIMANT SPRENDIMUS PASLAUGOS (SDM) brošiūroje, kuria bus pristatyta  projekto tinklapyje.

Bendrijos Viltis informacija