2016 gegužės mėnesio archyvas

2016-05-31

Gegužės 31 d. Vilniuje, V.Kudirkos aikštėje visomis spalvomis suspindėjo Vaiko raidos centro palaikymo akcija, kurią surengė Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija "Viltis", Lietuvos neįgaliųjų forumas ir koaliciaja "Už vaiko teises".
Renginio tikslas - pasidžiaugti politiniu sprendimu dėl Vaiko raidos centro naujo pastato statybos Santariškėse ir paraginti LR Vyriausybę neatidėlioti numatytų darbų. 
Šio susibūrimo metu vaikai piešė bendrą DŽIAUGSMO piešinį Vaiko raidos centrui, į orą kilo spalvoti balionai su vaikų norais ir linkėjimais, susirinkusiems grojo ir dainavo nenuilstantys "Utenos vilties" dainininkai ir muzikantai.

 

2016-05-23

 

Jungtinių Tautų neįgaliųjų teisių komitetas, apsvarstęs Lietuvos pateiktą oficialiąją ir alternatyviąją ataskaitas apie Neįgaliųjų teisių konvencijos įgyvendinimą mūsų šalyje, pateikė baigiamąsias pastabas Lietuvos valstybei. Jose išskiriamas Konvencijos 33-iojo straipsnio įgyvendinimas.

 

2016-05-16

Visiems, kurie domisi galimybe savanoriauti, norime priminti, kad savanorių anketas galite siųsti iki birželio 4 d. elektroniniu adresu - Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Taip pat savanorių parengimui darbui su neįgaliaisiais bei jų šeimos nariais  birželio mėn. yra organizuojamos dveji vienos dienos (4 val.) mokymai Vilniuje, šiomis temomis:

NEĮGALUS ASMUO. RAIDOS SUTRIKIMAI. BENDRAVIMAS;

RAIDOS SUTRIKIMAI. PIRMOJI MEDICININĖ PAGALBA. UŽIMTUMO GALIMYBĖS STOVYKLOJE

 

2016-05-12

Gegužės 11 d. Penkių kontinentų įmonių grupės kiemelyje kasdieninę tylą sudrumstė jau septintoji kasmetinė geros kaiminystės ir draugystės šventė "Draugystės tiltai apleistuose praeities kiemuose", kuri subūrė virš 300 dalyvių ir šventės svečių iš visos Lietuvos.  Apie didėjantį susidomėjimą liudija ir išaugęs remėjų būrys. Dar kartą dėkojame Neįgaliųjų reikalų departamentui, Penkių kontinentų įmonių grupei, UAB Kostrzewa Baltic, UAB IOCO Packaging, Vivus sanus klinikai, Lietuvos socialdemokratų partijos nariui Egidijui Gaidamavičiui, UAB Siulvedė, UAB Tiger Shop ir Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijos mokiniams už paramą ir pagalbą organizuojant šventę.

 

2016-05-06

Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Jonavos viltis“, atstovaudama savo nariams, mažais žingsneliais keičia visuomenės požiūrį į neįgalų žmogų. Bendrijos siekis - rūpintis proto negalią turinčiais žmonėmis, juos apsaugoti ir ugdyti. Jau įvykdėme ne vieną projektą ir matome, kad dirbant galima labai daug pasiekti. Patirtis rodo, kad neįgalių žmonių integracija į visuomenę – vienas svarbiausių jų gyvenimo kokybės gerinimo būdų. Bendrija sudaro puikią galimybę neįgaliems žmonėms bendrauti, jaustis saugiai, tenkinti savo socialinius, kultūrinius ir informacinius poreikius. Bendravimas neįgaliesiems kartais tampa vienintele galimybe atskleisti save, parodyti, kad ir jie daug gali. Bendrijoje, vykdomų projektų pagalba, siekiama tenkinti neįgaliųjų poreikius, kad jie galėtų gyventi ir veikti kaip visaverčiai visuomenės nariai, t.y. būtų kuo labiau savarankiškesni. Taikoma projektinė užimtumo veikla padeda neįgaliesiems ugdyti įgūdžius, prasmingai praleisti laiką, susitikti su to paties likimo žmonėmis. Bendrija, organizuodama veiklą, prisideda prie socialiai pažeidžiamiausios visuomenės grupės gyvenimo kokybės gerinimo. Manome, kad tikroji neįgaliųjų integracija į visuomenę įvyks tik tuomet, kai neįgalieji ir sveikieji turės galimybę daugiau bendrauti ir bendradarbiauti tarpusavyje. Tik tokiu keliu eidami galime pasiekti sveikųjų požiūrio į neįgaliuosius keitimosi.

Informacijos šaltinis ir vaizdo medžiaga: http://uzsaugialietuva.lt/gerieji-pavyzdziai/bendrija-jonavos-viltis-amzini-vaikai-su-meile-jums-89

2016-05-03

Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Viltis” maloniai kviečia visus į geros kaimynystės ir draugystės šventę „Draugystės tiltai apleistuose praeities kiemuose“

2016-05-02

VšĮ "Informacijos kaupimo ir sklaidos centras" vykdo bendruomeninių paslaugų neįgaliesiems projektą ir  NEMOKAMAI teikia psichologinę paramą sutrikusio intelekto žmonių tėveliams ir globėjams.  Informacija ir registravimas: el.paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba telefonu - 860023173. Psichologė-psichoterapeutė Jūratė Kochankienė (Mitkienė)