2016 kovo mėnesio archyvas

2016-03-30

Jau kitą savaitę Jungtinių tautų Neįgaliųjų teisių komitete Ženevoje bus svarstoma, kaip neįgaliųjų teisės yra įgyvendinamos Lietuvoje!
Posėdį lietuvių ir gestų kalbomis tiesiogiai bus galima stebėti internetu: www.Treatybodywebcast.org 
Posėdis vyks balandžio 6 d. 16-19 val ir balandžio 7 d. 11-14 val. Lietuvos laiku.

http://www.treatybodywebcast.org/

2016-03-24

Nuo 2016 m. kovo 1 d. Vilniaus sutrikusio vystymosi kūdikių namuose, Žolyno g. 47, vaikams su negalia nuo gimimo iki 7 metų amžiaus pradėtosteikti dienos socialinės globos paslaugos.

2016-03-14

Nevyriausybinė organizacija Psichikos sveikatos perspektyvos, kartu su Lietuvos neįgaliųjų forumu ir Vaikų teisių koalicija šiandien kviečia atkreipti dėmesį, kad iki šiol nieko nežinome apie trečius metus vykdomą žmonių su negalia (o taip pat ir vaikų su negalia!) globos namų reformą. Negaudamos jokių duomenų, NVO negali įgyvendinti pertvarkos stebėsenos ir vertinimo, nors šią funkciją pagal pertvarkos veiksmų planą turi atlikti. 

 

2016-03-14

 

Pagrindinės įmonės UAB „Socialinė integracija“ veiklos sritys yra: patalpų valymas, lauko teritorijos priežiūra, specialieji valymo darbai, pastatų ūkio valdymas.

Įmonė yra orientuota į žmonių su daliniu darbingumu įdarbinimu, todėl ieškome įstaigų/organizacijų, kurios būtų visuomeniškos, orientuotos į pagalbą žmogui su negalia.

2016-03-10

Gargžduose pavasario pradžią jau šeštąjį kartą žymi kilni miesto bendruomenės iniciatyva „Tauriosios širdies“ ženklu pagerbti miestelėną, savanorišku darbu, kūrybiškomis idėjomis, nesavanaudiška veikla prisidėjusį prie Gargždų gerovės puoselėjimo.

Gargždų muzikos mokyklos salėje trečiadienį į „Tauriosios širdies“ nominacijos iškilmes susirinko nemažas būrys gargždiškių, gero žodžio iniciatyviems žmonėms negailėjo ir rajono Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Karbauskas, vicemerė Violeta Riaukienė, Socialinės paramos skyriaus vedėja Dalia Gumuliauskienė.

2016-03-08

Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Viltis“  kartu su Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos instituto mokslininkais atlieka Lietuvos šeimų, kuriose gyvena intelekto negalią turintys asmenys, psichologinės gerovės tyrimą. Tyrimo rezultatai atspindės dabartinę valstybės veiksmų įtaką intelekto negalios žmonių ir jų šeimos narių psichologinei gerovei skirtinguose Lietuvos regionuose ir pasitarnaus vertinant būtinųjų instrumentų trūkumą, paskatins jų numatymą, sukūrimą ir panaudojimą, todėl ypač svarbus kiekvieno centro dalyvavimas. Siekdami užtikrinti sklandų, efektyvų ir autentišką duomenų gavimą, maloniai prašome išplatinti šią informaciją intelekto negalią turinčių asmenų šeimos nariams, gyvenantiems kartu su neįgaliuoju. Apklausa yra anoniminė.

2016-03-04

Į„INFORMACIJOS KAUPIMO IR SKLAIDOS CENTRAS

kviečia sutrikusio intelekto vaikus ir jaunuolius į dailės, šokio judesio ir savitarpio pagalbos grupių užsiėmimus!

 

  • Vilniaus Žygimanto Augusto pagrindinėje mokykloje organizuojami dailės užsiėmimai – meninės saviraiškos forma savęs pažinimui, kaip emocinė socialinė pagalba, neverbalinio bendravimo būdas. Užsiėmimus veda kvalifikuota pedagogė - psichologė.
  • Vilniaus Žygimanto Augusto pagrindinėje mokykloje organizuojami šokio judesio užsiėmimai - siekiant išmokyti specialiųjų poreikių jaunuolius taisyklingos laikysenos, taisyklingo kvėpavimo, ugdant ritmingą, muzikalų ir  koordinuotą judesį. Užsiėmimus veda kvalifikuota choreografė – pedagogė.
  •  Savitarpio pagalbos grupių užsiėmimai -   sutrikusio intelekto žmonių tėveliams ir globėjams. Grupių darbą  koordinuoja psichologė-psichoterapeutė Jūratė Kochankienė, turinti 15 metų darbo patirties su sutrikusio intelekto vaikais ir jaunuoliais bei jų artimaisiais. Informacija ir registravimas: el.paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba telefonu - 8 60023173.

Visi užsiėmimai yra NEMOKAMI!

Visa informacija ir registracija tel.: 8 699 96859

2016-03-04

Jau 27-tą kartą bus organizuojama Savarankiško gyvenimo įgūdžių ugdymo stovykla šeimų reabilitacijai, draugystės santykių palaikymui su kaimyninių šalių šeimomis. Planuojama 12 dienų stovykla Lietuvos pajūryje liepos – rugpjūčio mėnesiais. Stovykla skirta sutrikusio intelekto asmenims bei jų šeimos nariams ar kitiems teisėtiems globėjams. Aktyvaus poilsio ir savarankiško gyvenimo įgūdžių ugdymo stovykla kaip daugiametės darbo patirties rezultatą turi veiklos programą. Programos veiklos apjungia ir ugdo intelekto negalios asmenų savarankiškumo, kūrybiškumo, saviraiškos, sveikos gyvensenos, savitvarkos ir kitus savarankiškam gyvenimui būtinus įgūdžius.

2016-03-02

Pridedamame dokumente rasite visą reikalingą informaciją apie valstybės teikiamą garantuojamą teisinę pagalbą. Kas gali kreiptis, kur kreiptis, kada ir kokio dyžio mokestis yra taikomas.