2014 gruodžio mėnesio archyvas

2014-12-18

 Mielieji,

Štai ir vėl pasitinkame sidabrines Kalėdas – santarvės, susikaupimo gerų darbų ir stebuklų metą. Nepaprasta šv. Kalėdų nuotaika yra unikali vertybė, aplankanti kiekvieną sielą, suteikianti neapsakomą šilumą ir džiugesį. Dalinkimės šiuo jausmu su pačiais artimiausiais ir brangiausiais žmonėmis, pripildykime namus svetingumo ir harmonijos.

Apkabinkime šalia esantį mylimą žmogų, nebijokime jam pasakyti, koks svarbus ir reikalingas jis yra. Tikiu, jog kartais reikia visai nedaug – tik trupučio pastangų ir meilės – kad patys, niekieno nepadedami, sukurtume patį gražiausią stebuklą.

Šv. Kalėdos – nepaprastai puikus laikas užsibrėžti naujus tikslus ir siekius. Nebijokime drąsiai žengti į ateitį, kupini energijos ir ryžto siekti savo svajonių.

Lai džiugi kalėdinė nuotaika ir darna neapleidžia ir šventėms pasibaigus, o šilta šypsena, puošianti veidus, spindi juose ištisus metus.

Nuoširdžiai

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė

Algimanta Pabedinskienė

 

2014-12-12

Gruodžio 10 d. Druskininkų savivaldybėje bendradarbiavimo gaires aptarė Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas, administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Grigorienė, administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Marytė Sasnauskaitė, kiti savivaldybės atsakingieji asmenys, taip pat Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Viltis“ vadovė Dana Migaliova, projektų vadovai bei teisininkai, Druskininkų nevyriausybinių neįgaliųjų organizacijų atstovai, tėveliai.

2014-12-12

 Štai ir prabėgo tiek lauktas festivalis „Nepasiduok“ lapkričio 28d. O vis dėlto kaip šaunu ir linksma buvo. Didelis būrys svečių atvyko iš įvairiausių Lietuvos miestų: SIŽGB „Plungės Viltis“, teatro trupė „Kaukė“, (Jų pristatyta klounada „Krovinys“, vadovė R. Šimkuvienė); Vilniaus miesto vaikų ir jaunimo pensionato folklorinis ansamblis „Lakštingalėlis“, vadovė G. Ivanenkienė; Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos Specialiojo ugdymo skyriaus dramos studija (su spektakliu „Pifo nuotykiai“, vadovės A. Vaišnienė ir K. Belenavičienė); Ukmergės Senamiesčio pagrindinė mokyklos kolektyvas „Vaikystės drugiai“(su muzikine pasaka „Vasaros spalvų karalystėje“, vadovė N. Grotuzienė); Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos ir Visagino Česlovo Sasnausko menų mokyklos mokinių pasirodymas (mokytojos V. Pimpienė ir G. Karlaitė); Visagino Česlovo Sasnausko menų mokyklos teatro klasė „Bremeno muzikantai“ (mokytojos V. Pimpienė ir G. Karlaitė, akomponavo E. Petrinko); Visagino socialinės globos namų kolektyvo šokis (vadovė L.Simonavičienė).

 

2014-12-10

2014 m. gruodžio 4 – 7 dienomis Romoje vyko penktasis Grundtvig projekto partnerių GAP (Italija), „Viltis“ (Lietuva), Enable Scotland (Škotija) ir Bubamara (Kroatija) susitikimas.

2014-12-08

 Trumpa informacija susipažinimui apie LR VALSTYBINIŲ ŠALPOS IŠMOKŲ ĮSTATYMO 15 straipsnio redakciją nuo 2015-01-01. Asmenys, turintys teisę gauti šalpos kompensaciją likus 5 metams iki pensijos.

 

LR VALSTYBINIŲ ŠALPOS IŠMOKŲ ĮSTATYMAS

PENKTASIS SKIRSNIS ŠALPOS KOMPENSACIJOS

15 straipsnis. Asmenys, turintys teisę gauti šalpos kompensaciją

2014-12-08

 III-asis respublikinis jaunųjų neįgalių muzikos atlikėjų konkursas-festivalis „Perliukai“baigėsi.

 2014 metais, gegužės mėnesį keletą dienų Vilniaus lenkų kultūros namų foje skambėjo muzika. LSKD „Guboja“ „Spalvų“ orkestras (vadovai Romualdas Brūzga ir Valerija Brūzgienė) renginio dalyvius ir žiūrovus linksmai kvietė į salę, kur  vyko Vilniaus regioninis konkursas-festivalis „Perliukai“. Salėjė susirinkusius šiltai sveikino LSKD „Guboja“ pirmininkė Viktorija Vitaitė bei kiti muzikantai.

2014-12-05

 „Visuomenė į neįgalius žmones žvelgia lyg į seksualinius monstrus, o socialinės įstaigos, atvirkščiai – lyg į belytes būtybes. Atėjo laikas visiems įveikti šį tabu ir pradėti suvokti, kad neįgalusis taip pat yra orus žmogus, turintis savo dvasinį pasaulį“, - tvirtino Kretingos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Kretingos viltis“ vadovė Sigutė Bendikienė ir Kretingos dienos veiklos centro direktorė Birutė Viskontienė.

2014-12-03

     Lietuvos neįgaliųjų forumas (LNF), vienijantis per 300 tūkst. žmonių su negalia ir jų šeimas, gruodžio 2 dieną surengė eitynes nuo Vilniaus katedros Vyriausybės rūmų link, pabrėžiantis Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos netinkamą vykdomą neįgaliųjų socialinės integracijos politiką.