2016 gruodžio mėnesio archyvas

2016-12-28

Gruodžio 28 dieną pasirodžiusios danguje snaigės pranešė apie Pakruojo kultūros centre vykstančią naujametinę šventę. Gerai praleisti laiką susirinko Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Pakruojo Viltis“  nariai. Nuoširdžius sveikinimo žodžius tarė bendrijos pirmininkė – Nijolė Žiūkienė, bei svečiai iš savivaldybės. Susirinkusieji deklamavo eilėraštukus Kalėdų senelio nykštukams, šoko bei dainavo ir  stebėjo Klovainių sutrikusio intelekto jaunuolių centro lankytojų parengtą  spektaklį – „Snieguolė“. Visi susirinkusieji buvo pradžiuginti dovanomis bei vaišėmis.

2016-12-23

Šeštadienį  žmonės susirinko Šiaulių, Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, , Alytaus, Joniškio, Panevėžio, Nidos, Anykščių, Subačiaus, Tauragės, Telšių, Radviliškio, Švenčionių ir Alizavos centrinėse aikštėse.

2016-12-20

Antradienio (Gruodžio 20-osios) pavakarę Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijoje „Pakruojo Viltis“ ant gausiai adventiniais valgiais nukrauto stalo ryškia liepsnele sužibo keturios advento laikotarpį simbolizuojančios žvakės. Pasinaudodami adventu, gražiu ir šiltu laikotarpiu „Pakruojo Viltis“ lankytojai susirinko į jaukią ir šiltą advento popietę.

2016-12-16

Norime pasidalinti labai gera naujiena asmenims, kurie gyvena grupinio gyvenimo namuose. Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerija išsiuntinėjo savivaldybių administracijoms raštą, kuriame nurodė, kad vienas iš svarbiausių grupinio gyvenimo namų požymių yra tas, kad šie namai privalo sudaryti neįgaliesiems galimybes naudotis bendruomenėje teikiamomis paslaugoms. Taip pat nurodoma, kad asmuo mokantis už ilgalaikę socialinę globą, neturi mokėti papildomai už dienos socialinę globą dienos centre ar kitas paslaugas. Grupinio gyvenimo namai, organizuodami neįgaliajam dienos socialinę globą, šią paslaugą turi pirkti ar tiesiogiai finansuoti sudarydami sutartis su dienos socialinės globos teikėju.

Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Viltis“ primena, kad šis klausimas buvo iškilęs savivaldybėms dėl vienam asmeniui teikiamų kelių rūšių socialinių paslaugų finansavimo.