Giruliuose įvykoTarptautinis susitikimas "NVO socialinė partnerystė - bendradarbiavimo su ES ir Rytų šalimis Lietuvos narystės ES 10-mečiui paminėti!" / 2014 07 21

2014-07-21

Liepos 18–19 dienomis Giruliuose vyko tarptautinis susitikimas „NVO socialinė partnerystė - bendradarbiavimo su ES ir Rytų šalimis Lietuvos narystės ES 10-mečiui paminėti!“, skirtas Lietuvos narystės dešimtmečio Europos Sąjungoje svarbai paminėti.

URM

Susitikime dalyvavo Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Viltis“ atstovai ir asocijuotų narių vadovai, Klaipėdos rajono meras, socialinės ir darbo srities specialistai, nevyriausybinių organizacijų vadovai, mokslininkai, Jungtinių Tautų atstovai bei lektoriai iš Estijos ir Baltarusijos. Buvo skaitomi pranešimai, vyko aktyvios diskusijos NVO socialinės partnerystės sklaidos Lietuvoje ir Europoje, tarptautinio bendradarbiavimo su ES ir Rytų šalimis klausimais. Renginio organizatoriai – Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Viltis“ ir LR Užsienio reikalų ministerija.

Pasak Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Viltis“ vadovės Danos Migaliovos, ES ir Rytų šalių bendradarbiavimas ir kartu vykdomi projektai vertingi bei naudingi abiem pusėms.

„Naujosios ES šalys – kaip Lietuva – pasitikrina, ką sukūrė ir ką reikia dar padaryti, kad pasirinkta kryptis atitiktų žmonių lūkesčius, ar tarptautinė žmogaus teisių apsaugos sistema efektyviai integruojasi į nacionalinę teisinę sistemą ir numato ateities veiklas. O Rytų šalims atsiranda galimybė pritaikyti mūsų gerąsias patirtis praktiškai ir išbandyti naujas veiklas. Juolab kad prieš 25 metus sistema buvo vienoda, todėl lengviau suprantamos problemos ir naujų veiklų įgyvendinimo galimybės“, – sako „Vilties“ vadovė.

Taip pat susitikimo metu, reziumuojant vykusias diskusijas, parengtas rezoliucijos projektas, kuriame įvardijami bendradarbiavimo su ES ir Rytų šalimis, socialinės partnerystės bendruomenėse ir tarptautinio socialinio bendradarbiavimo aspektai, prielaidos bei skatinimo būdai.

„Nors per pastaruosius dešimt metų tarptautiniai NVO socialinės partnerystės ryšiai išties sustiprėjo, to negana. Šioje konferencijoje išgirdome daug vertingų įžvalgų, bet turbūt viena svarbiausių, kad, kaip rodo socialiai saugiausių ir žmonėms su negalia palankiausių ES šalių patirtis, visuomenės gerovė ir ekonominis klestėjimas tiesiogiai proporcingas tam, kaip valstybė rūpinasi labiausiai pažeidžiamais visuomenės nariais“, – pabrėžia D. Migaliova.

Simboliška, jog renginys Giruliuose vyko kasmetinės ten pat vykstančios „Vilties“ organizuojamos vasaros stovyklos metu. Susitikimuose ir diskusijose galėjo dalyvauti sutrikusio intelekto asmenys, jų tėvai ir/ar globėjai, specialistai ir savanoriai, dirbantys stovyklos programoje.

 

Renginio organizatorius: 

  

logo viltis

  

Renginio rėmėjai:

URM logomes10 ESoc fondas