Projektas tęsiasi

Projektas „Kūrybinė veikla be sienų“ tęsiasi

Bendrijos „Viltis“ ir dienos centro „Šviesa“ nepamirštama kelionė Daniją.

Jungtinių Tautų  konvencijos 30.2  straipsnyje sakoma, kad  „... šalys imasi tinkamų priemonių, kad suteikti neįgaliesiems  galimybę lavinti ir panaudoti savo kūrybines, menines ir intelektualines galias ne tik jų pačių labui, bet ir visai visuomenei turtinti“.

Balandžio 8–12 d. vyko mūsų vizitas į Kopenhagą. Oro uoste mus pasitiko Danijos projekto vadovai ir studentai (taip danai vadina vakarinę mokyklą belankančius jaunuolius turinčius proto negalią), kurie Lietuvoje lankėsi spalio 2018 m.

Nuo pirmos susitikimo minutės buvome apsupti organizatorių ir studentų dėmesiu.

Projektas įvyko „Nordplus Adult“ programos dėka. Dalyviai norėjo parodyti, kad menas vienija žmones, nepaisant to, kad jie kalba skirtingomis kalbomis.

Kopenhagos vaizdas nuo bokšto

Mūsų partneriai Danijos „Suaugusiųjų švietimo asociacija“, „Danijos Konfederacijų asociacija“  ir Vakarinė mokykla  atsižvelgė į visus projekto dalyvių galimybes ir svajones.

Visos  savaitės veikla  buvo skirta vienai  temai –  G.Kristiano Anderseno pasakoms. Studentai pasakojo, patys vaidino kaip pasakų herojai, kūrė savo piešinius. Ypač įsimintinas buvo apsilankymas Dienos centro žurnalistikos klasėje. Nustebino, kad studentai sugeba kurti klipus, filmus apie proto negalią turinčių žmonių gyvenimą, apie jausmus, būdingus visiems žmonėms – meilę, draugystę, savipagalbą. Proto negalią turintys studentai kartu aptaria būsimų filmų temas, vaidina ir kuria filmus specialistų ir mokytojų pagalba. Projekto organizatoriai kartu su mūsų  grupe surengė fotosesiją ir ruošėsi parodai, kuri vyko paskutinę buvimo dieną Kopenhagoje. Žurnalistikos klasės studentė Sandra fotografavo visus norinčius, o dalyviai kūrė rėmelius nuotraukoms. Dienos centro lankytojai iškepė trispalvę duoną ir padovanojo mūsų grupei, o kiekvienas iš mūsų projekto  dalyvių gavo dovanas.  

Ruošiames parodai

Turėjome laiko susipažinimui su Danijos sostine Kopenhaga. Tai labai senas miestas, įkurtas 10– ajame amžiuje kaip vikingų žvejų kaimas. Kopenhaga yra vienas iš turtingiausių pasaulio miestų, turintis aukštą gyvenimo lygį, garsėja savo Danijos dizainu, švarus, saugus su efektyvia viešojo transporto sistema. Kopenhaga –  dviratininkų rojus. Dviračių juostos jungia visus miesto rajonus.  Miestas stebina savo grožiu, nuostabiais senoviniais pastatais, fontanais ir kanalais.

Paskutinę mūsų vizito dieną visi studentai ir dienos centro lankytojai dalyvavo parodoje ir susitiko su garbingais svečiais –  Lietuvos ambasadore Danijoje Ginte Damušyte ir Danijos Konfederacijų asociacijos pirmininku. Lietuvos ambasadorė pasveikino visus projekto dalyvius ir centro lankytojus su  projekto  „Kūrybinė veikla be sienų“ sėkmingu užbaigimu ir atidarė parodą. Gerb. Ambasadorė domėjosi „Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių bendrijos „Viltis“ veikla, Lietuvos teigiamais pokyčiai  neįgaliųjų asmenų gyvenime, padovanojo dalyviams Danijos– Lietuvos draugystės ženkliukus. Toks bendravimas ir keitimasis patirtimi gerina visų dalyvių partnerystę ir prisideda prie draugiškų šalių santykių stiprinimo.

Susitikimas su Lietuvos ambasadore Danijoje

Didelis ačiū šio  projekto koordinatoriui Niels-Anton Svendsen, jo pavaduotojai Kirsten Strandbygaard Knudsen, mokytojoms Maybrith ir Linai už vizito organizavimą ir šaunų bendravimą su mūsų grupe.

Bendrijos „Viltis“ informacija

________________________________

Projektas „Kūrybinė veikla be sienų“

Trukmė: rugsėjis 2018–rugpjūtis 2019.

 Partneriai: Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Viltis“  ir dvi Danijos vakarinės mokyklos, kurias lanko žmonės turintys proto negalią.

Tikslas: Projektu siekiama sukurti dinamiškus  mainus tarp 8 suaugusių žmonių su proto negalia iš dviejų šalių. Šios  iniciatyvos dėka  tikimasi sustiprinti bendradarbiavimą tarp 2 šalių dalyvių.

 Partneriai: DOF – nacionalinė organizacija jungianti apie 250 nepriklausomas vakarines mokyklas. Užsiima suaugusiųjų žmonių švietimu neformaliais pagrindais. DOF turi neįgaliųjų ir specialiojo švietimo komitetą.