2017 balandžio mėnesio archyvas

2017-04-18

Gerb. Ministrui A. Verygai                                                                            2017 04 14

Dėl kai kurių būtinų permainų Lietuvos sveikatos apsaugos sistemoje

Gerbiamas Ministre

Su šia Vyriausybe ir Jūsų vadovavimu Sveikatos apsaugos ministerijai aš ir mano bendraminčiai siejame daug vilčių dėl būtinų permainų  Lietuvos sveikatos sistemoje.   Būdamas nuo 2014 m. JT Specialiuoju pranešėju teisei į sveikatą ir kartu turėdamas virš 30 metų patirtį dalyvaujant įvairiose pozicijose su Lietuvos sveikatos apsauga susijusiuose procesuose, siūlau  ekspertinius patarimus ir bendradarbiavimą  šiose srityse:

2017-04-07

 

Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Viltis“ 2017 m. vasarą organizuoja savarankiško gyvenimo ugdymo ir šeimų reabilitacijos stovyklas skirtas sutrikusio intelekto asmenims ir jų šeimoms. Kviečiame teikti prašymus ir pildyti anketas (žr. prisegtuose dokumentuose).

 

2017-04-06

Balandžio 5d. Bendrijos „Pakruojo Viltis“ narius aplankė Visuomenės sveikatos biuro specialistai. Artėjančios Pasaulinės sveikatos dienos proga mokėmės kaip suteikti pimąją pagalbą, ką daryti užspringus, kaip sustabdyti kraujavimą, ką daryti ir ko ne traumų metu, skendimo atveju ir pan. „Viltiečiai “ nuoširdžiai džiaugiasi turininga popiete. Sustiprinome turimas žinias, sužinojome naujų dalykų, o svarbiausia tikimės, kad įgytos žinios, atsidurus tam tikroje situacijoje leis nepasimesti ir suteikti bent minimalią pirmąją pagalbą.

2017-04-05

LIETUVOS SPECIALIOSIOS KŪRYBOS DRAUGIJA „GUBOJA“

VĖL KVIEČIA BŪTI KARTU!

 

Daugiau kaip 10-metį gyvuojanti respublikinė neįgaliųjų šventė „Tau, Vilniau!“, į sostinę iš visos Lietuvos sukviečianti tūkstančius žmonių, jau nebėra vienintelis bendrauti, geriau vieniems kitus pažinti, savo talentus visuomenei pristatyti kviečiantis renginys. Praėjusiais metais Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“ įgyvendino ne vienerius metus puoselėtą svajonę – geras emocijas skleidžiančias, įkvepiančias šventes organizuoti ne tik šalies sostinėje, bet visoje Lietuvoje.  Neįgaliųjų bendruomenės mugės-koncertai „Būkime kartu!“ 2016 m. vyko Ukmergėje, Marijampolėje ir Telšiuose. 2017 m. planuojame, kad šis renginių ciklas, skirtas Aukštaitijos, Mažosios Lietuvos ir Suvalkijos regionų gyventojams birželio 16 d. (penktadienį) vyks Utenoje, birželio 24 d. (šeštadienį) Klaipėdoje bei rugpjūčio 26 d. (šeštadienį) Jurbarke.

2017-04-03

Šiame naujienlaiškyje galite susipažinti su „Able to include“ („Galimybė įsitraukti“) projekto rezultatais.

Šių projektų organizatoriai  - Inclusion Europe - sutrikusio intelekto asmenims nori padidinti interneto prieinamumą. Projekto eigoje buvo sukurtos naujos programos. Šios Programos padeda sutrikusio intelekto asmenims naudotis kitomis programomis interneto pagalba. Sutrikusio intelekto asmenys Programomis gali naudotis laisvalaikiu, darbe ar keliaudami. Naujos Programos sukurtos tam, kad suteikti  jiems daugiau savarankiškumo. 2017 vasario mėnesį  projekto dalyviai  susirinko apsvarstyti projekto rezultatų. Vienbalsiai buvo išsakyta nuomonė, kad reikia daugiau programų skirtų  žmonėms su protine negalia.

Šiame naujienlaiškyje yra daugiau informacijos apie projekto „Able to include“ įvairias programas.

Išsamiau apie projektą skaitykite: 

http://able-to-include.com/images/wp/uploads/2016/06/Able-to-include-Final-newsletter.pdf

Inclusion Europe informacija